بگ فیلتر (غبارگیر)

سیستم آنلاین

تفاوت غبارگیر آفلاین و آنلاین ؟

تمیز کردن کیسه ها به دو طریق Online , Offline انجام میشود، درحالت آنلاین محفظه از خط تولید خارج نشده وهمچنان در مسیر گاز قراردارد ولی درحالت آفلاین محفظه از خط تولید جدا و ایزوله میشود و پس از اتمام عملیات به خط باز میگردد
تمیزکاری مجددا . ً
تمیز کردن کیسه ها به سه روش امکان پذیر است:
روش هوای معکوس(air Reverse)آفلاین
روش مکانیکی(shaker)آفلاین
، روش جت هوا(pulse air)آنلاین
در گذشته عموما از روش مکانیکی (Shaking Mechanical)و از هوای معکوس (Air Reverse)استفاده می گردید.لیکن در حال حاضر از روش جت هوا(Cleaning Jet Pulse)استفاده میشود. در فیلترهای کیسه ای نوع jet pulse برای جلوگیری از جمع شدن کیسه ها در داخل آنها از قفسه های فلزی استوانه ای به نام cage استفاده میشود.
حاال شاید بپرسید چرا جت پالس؟
ما اینجاییم تا ریزبه ریز نکات را در اختیار شما قرار بدیم فیلتر کیسه های (filter bag)عبارت است از محفظه ای شامل تعدادی کیسه استوانه ای شکل که غالبا از جنس پلی استر می باشند. سیالات گازی حاوی گرد و غبار از دهانه ورودی به سمت خروجی فیلتر حرکت می کنند، گرد و غبار موجود روی سطح خارجی کیسه ها مینشیند. سپس در مقاطع های زمانی معین با اعمال پالس هوا، غبار موجود بر کیسه تکانده شده و به هاپر زیرین فیلتر ریخته میشود .به این ترتیب غبار از گاز جدا میشود.در غبارگیر کیسه ای با سیستم جت هریک از کیسه ها توسط یک قفس فلزی به نام کیج، که بر روی صفحه ای در بالای محفظه بسته شده نگهداری می شوند .گاز کثیف از پایین محفظه وارد شده و جریان هوا از خارج به داخل کیسه ها حرکت می کند. قفس های فلزی مانع از فروپاشی کیسه ها می شود.

کیسه ها توسط پاشش کوتاه هوای فشرده از طریق لوله مشترک، قرار داده شده در بالای هر ردیف از کیسه ها، تمیز می شوند.هوای فشرده توسط یک نازل به نام ونتوری، که روی لوله های جریان معکوس بالای کیسه ها نصب شده، شتاب دار می شود.از آنجا که مدت زمان پاشش هوای فشرده کوتاه است، این هوای فشرده به عنوان یک حباب هوا که با سرعت در حال حرکت است عمل می کند، که در تمام طول کیسه حرکت کرده و باعث می شود سطوح کیسه ها تغییر شکل دهند.
به دلیل اینکه در سیستم های جدا کننده غبار جت-ضربه ای پاشش هوای فشرده در مقایسه با حجم کل هوای غبارآلود گذرنده ازسیستم بسیار کوچک است می توان این سیستم را به طور مداوم و بدون قطع جریان گاز تمیز مورد بهره برداری قرار داد.
مزیت پالس جت چرخه تمیز کردن کوتاه سیستم جت-ضربه ای چرخش ته نشین شدن مجدد غبار را کاهش می دهد. این جدا کننده ها در مقایسه با روش های تکانی و جریان معکوس امکان تمیز کردن و نگهداری کامل تری از کیسه ها را فراهم می آورند.
مهمترین مزایای استفاده از فیلترهای جت پالس عبارتند از :

  • بازدهی کارایی بالا
  • هزینه های کاربری پایین
  • مقاومت در برابر گازهای قابل اشتعال، ذرات غبار
  • دوام، ماندگاری زیاد کیسه ها.

فیلترهای جت پالس دارای معایبی به شرح زیر می باشند:
مقاومت بالا در برابر جریان گاز
بازدهی کم در مقابل گازهای مرطوب
محدودیت درجه حرارت گازهای ورودی به دلیل جنس کیسه ها
کاربری مناسب و بازدهی بالای بگ فیلترها به انتخاب درست فیلتر و رعایت اصول صحیح نصب، تجهیز و استفاده از آن بستگی دارد. عملکرد ضعیف این گونه فیلترها ناشی از عوامل زیر میباشند نصب نادرست تجهیز (پیکر بندی غلط سیستم مکش، اشکال در سیستم غبار تکانی از کیسه ها، نصب نادرست کیسه ها)انتخاب نادرست فیلتر(پایین بودن ظرفیت فیلترنسبت به ناحیه غبارگیری استفاده از کیسه هایی با جنس نامناسب)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *